Powłoki antyrefleksyjne

AAA

Powłoki antyrefleksyjne - są to powłoki, których głownym zadaniem jest minimalizowanie odbić światła zarówno od zewnętrznych jak i wewnętrznych powierzchni soczewek. W ten sposób zwiększamy ilość światła przechodzącego przez soczewkę i docierającego do oka, oraz podnosimy kontrast widzenia. Zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej złożonej z wielu warstw pozwala na uzyskanie bardzo dobrego efektu, gdyż każda z kolejnych warstw, z których składa się powłoka antyrefleksyjna pozwala na wygaszenie odbić dla innych długości fali (zakres widzialny to 0.4nm - 0.7nm). Powłoki antyrefleksyjne pozostawiają resztkowe odbicie światła, którego barwa zależna jest od ilości warstw, rodzaju użytego materiału oraz od współczynnika załamania światła soczewki, na którą została naniesiona powłoka antyrefleksyjna. Powłoki antyrefleksyjne stosowane na soczewkach okularowych to nie tylko lepsze, bardziej kontrastowe widzenie, współczesny użytkownik okularów zwraca coraz bardziej uwagę także na walory użytkowe nie związane bezpośrednio z odwzorowanioem obrazu . Na soczewkach okularowych stosuje się także dodatkowe wartswy uszlachetniające takie jak warstwa hydrofobowa, lipofobowa czy utwardzenie. W przypadku warstwy hydrofobowej duży kąt zwilżania powoduje, że woda nie rozmywa się po powierzchni, ale w postaci kulek stacza się po powierzchni soczewek. W ten sposób zredukowany zostaje efekt zapoarowania okularów przy zmianie temperatury otoczenia. Warstwa lipofobowa odpowiedzialna jest , za utrudnianie przyczepiania się drobin tłuszczu do soczewek, przez co dużo łatwiej utrzymuje się takie soczewki w czystości. Soczewki mogą także posiadać właściwości antystatyczne, które utrudniają przyleganie kurzu, co w efekcie daje nam to, że soczewki są dłużej czyste i bardziej przejrzyste.

Tomasz Mazurkiewicz


Okulary korekcyjne

Nowości

Jeśli jako pierwsza(y) chcesz dowiadywać się o nowościach branży optycznej - koniecznie zapisz się do naszego newslettera!

[Polecamy »]

Visioncare.pl - Strona internetowa bez barier

[Visioncare.pl - Strona internetowa bez barier]

Nasz serwis Visioncare.pl otrzymał nagrodę główną w prestiżowym konkursie - Strona internetowa bez barier - organizacji Widzialni.eu oraz mediów Agory. Komisja składająca się ze specjalistów ds. standardów dostępności oraz osób niewidomych oceniła nasz serwis najwyżej w kategorii stron komercyjnych.


Sprawdź swój wzrok przed komputerem

[Sprawdź swój wzrok przed komputerem]

Poświęć 5 minut nie ruszając się sprzed komputera i przeprowadź 4 testy, które dostarczą Ci informacji o Twoim wzroku.


Polska Grupa Optyczna Optidotum

Polub nas na Facebook'u

Nasi partnerzy